Ünlülerden Esinlendiğimiz Mezuniyet Saç Modelleri, Stilleri Ve Saç Modelleri Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 21 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Mezuniyet saç modelleri de tüm özel günlerde yapılan saçlar kadar önemlidir. Her bayan böyle özel bir günde kıyafetinin şıklığına yakışacak bir saç modeli ister. Bu konuda en doğru tercihi yapmak için yüz tipinizi, saçlarınızın uzunluğunu ve giyeceğiniz kıyafeti de göz önünde bulundurmalısınız. Sade bir kıyafete çok abartılı bir saç modeli yakışmayacağı gibi abiye bir kıyafetle basit bir saç örgüsü de hoş olmayacaktır.

Mezuniyet Saç Modelleri 2016

2016 mezuniyet saç modelleri arasında her bayanın zevkine hitap edebilecek farklı çeşitler bulunmaktadır. Uzun saçlı bayanlarda çoğunlukla iri su dalgası yaptırılmış saçlar bırakılarak ya da at kuyruğu olarak kullanılmaktadır. Abiye kıyafetlerle kullanılan dağınık saç topuzları da geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştur. Farklı şekillerde yapılan saç örgüleri de geçtiğimiz yıl sıkça kullanılan modeller arasındadır. Kısa saçlı bayanlarda ise saçların yanları ya da ön tarafları örülerek yapılan saç modelleri oldukça popülerdi. Çok kısa saçları olan bayanlar için de toka ve taç gibi saç aksesuarları ile süslenen mezuniyet için kısa saç modelleri geçtiğimiz yıl oldukça dikkat çekmiştir.

Mezuniyet Saçları

Mezuniyet saçları şık görünümleri ile dikkat çeken modellerdir. Bu konuda en doğru tercihi yapabilmek için hangi yüz tipine hangi mezuniyet saç modelleri yakışır sorusunun cevabını bilmek önemlidir. Uzun bir yüzü olan bayanlar mezuniyet gecesi için dalgalı saç modellerini ve dağınık topuzları tercih edebilirler. Yuvarlak yüz tipine sahip bayanlar ise saçların yanlarından dalgalı perçemler çıkarılan topuz modellerini tercih edebilirler.

Mezuniyet için Saç Modelleri

Mezuniyet saç modelleri konusunda birçok farklı seçenek bulunduğu için seçim yapmak biraz zor olabilir. Mezuniyet gecesine uygun ünlülerin uzun saç modelleri bayanlara bu konuda ilham verebilir. Ünlü bayanların özel davetlere katılırken tercih ettikleri saç modellerinin çoğu uzun saçlı bayanlar tarafından mezuniyet gecesinde rahatlıkla kullanılabilir. Kısa saçlı bayanlar bu özel günde saçlarına nasıl şekil verecekleri konusunda zorlanabilirler. Mezuniyet gecesine uygun ünlülerin kısa saç modelleri bu konuda doğru bir tercih yapmayı kolaylaştırabilir. Saç ikonu olarak kabul edilen bazı ünlü bayanların özel günlerde kullandıkları saç modelleri sayesinde genç bayanlar özel günlerinde bir yıldız gibi görünebilirler.

Mezuniyet Saçı

Yakında mezuniyet gecesine katılacak olan bayanlar, mezuniyet saç modelleri nasıl yapılır diye merak edebilirler. Böyle özel bir günde kuaföre giderek yüz tipinize ve gideceğiniz ortama uygun saç modellerinden birini yaptırabilirsiniz. Eğer saçlarınızı evde yapmak istiyorsanız dalgalı topuz ya da at kuyruğu modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bu özel günde saçlarınızın daha hoş görünmesi için uygun saç aksesuarları kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

 

21 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...