Ünlülerin Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 20 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Günlük yaşantıda insanı yansıtan en büyük bakım hiç şüphesiz saçlardır. Herhangi bir takı kullanılmasa bile, taşınılan en büyük aksesuarın saç olduğu gerçeği vardır. İnsan doğası farklılıklar gerektirmektedir. Her gün aynı şeylerden sıkılma olasılığı çok yüksektir.

Bu yüzden her gün aynı saçtan da çabuk sıkılabilirsiniz. Bakımlı ve dolgun görünen saçlar her zaman daha ön planda döküldüğü için, en çok bayanlar günlük olarak kuaförlere çok fazla para dökmektedirler. Saç bakımı, boyası, şekli derken bayanların çoğu zamanını kuaförde geçirebiliyorlar. Peki bu saç modeli neye ve kime göre değişkenlik göstermektedir?

Ünlülerin Saç Modelleri 1

Çok sıklıkla saç değiştiren ünlüler genellikle oyuncular olmaktadır. Çünkü oyunculukta sürekli tek karakteri canlandırmak mümkün değildir. Bu yüzden rol icabı, büründükleri karaktere ayak uydurabilmek için sürekli değişim göstermektedirler. Onun haricinde günlük yaşantılarında  da gittikleri mekanlara göre saç modelleri kullanmayı tercih etmektedirler. Ünlüler en fazla dalgalı saçı tercih etmektedirler.

[reklam id=1]

Dalgalı saç, zayıf olan insanlarda daha dolgun bir hava yansıtmaktadır. Bu bakımdan dalgalı saç en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra çok uzun saçı da tercih etmemektedirler. Yoğun iş temposundan dolayı uzun saçların bakımı daha fazla sürmektedir. Bu da onlar için fazla vakit kaybına sebep olmaktadır. Fakat çok kısa saçı da şekil almama konusunda yaşanılan tereddütten  dolayı çok tercih etmemektedirler. Orta dereceli saçlar idealdir.

Türk Ünlülerin Saç Modelleri

Türk ünlüler genellikle modaya aşina olan saçları daha çok tercih etmektedirler. Ancak çok az oranda ünlülerin olduğu kesim, genelde kendine en çok yakıştırdığı saç modelini ve rengini kullanmaktadırlar. Şarkıcılar genellikle konser verecekleri zaman kendilerine engel olmayacak saçları tercih ederler. Bunun için en çok kısa ve toplu saçlar ön plana çıkmaktadırlar. Oyuncular, açılış ya da film galalarında en fazla topuz tercih etmektedirler. Topuz en kullanışlı saç biçimidir çünkü. Dizi oyuncuları ise en fazla dalgalı, dağınık ya da arkaya doğru yapışık saçları kullanmayı tercih etmektedirler.

Türk Ünlülerin Saç Modelleri

Türk Ünlülerin Saç Modelleri 1

Yabancı Ünlülerin Saç Modelleri

Yabancı ünlüler arasında en moda olan saç modeli genellikle kısa saçtır. Kısa saçın kullanımı zordur. Ancak yabancı ünlülerde çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle asimetrik kesim saç modelleri oldukça yaygındır.

Yabancı Ünlülerin Saç Modelleri

 

Yabancı Ünlülerin Saç Modelleri 1

 

20 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.