Uzun Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır? Uzun Katlı Saç Modelleri ve Kesim Önerileri

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Her yıl değişen moda akımları saç dünyasını da etkilemekte ve birbirinden trend görünümleri ortaya çıkararak dış görüntümüzü tamamlamamıza yardımcı olmaktadır. Sezonun yükselen saç akımları ve uzun saçlarda uygulanabilecek saç modelleri ise şöyledir:

Bu sezon oldukça popüler olan katlı uzun saç modelleri birçok farklı şekilde kullanılabilmekte, yüz yapısına ve rengine uygun olarak şekillendirme imkanı ile karşımıza çıkmaktadır.

Renk trendleri:

Uzun katlı saç kesim modelleri bu sezon oldukça keskin renklerle karşımıza çıkıyor. Değişime açık kadınlar tarafından rahatlıkla uygulanabilecek katlı modelleri farklı renkler ile bir araya getirmek sezonun yükselen trendlerinin başında bulunuyor. Özellikle saç uçlarına uygulanacak farklı renkler saçın daha renkli görünmesine yardımcı olmasının yanı sıra özgür ruhunuzu da ortaya koyan bir detay olarak bulunuyor. Ombre uygulaması da katlı uzun küt saç modelleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Ombre de uygulanan renk geçişleri saçın katlarının ortaya çıkmasına yardımcı olur ve daha hareketli bir görünüm yakalamanızı sağlar. Geçtiğimiz sezon popüler olan rengarenk saçlar ise bu sezon yerini doğal tonlara ve siyahlara bıraktı. Katlı kesim saçları bu renklerle bir araya getirebilir ve güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Saç modelleri:

Katlı uzun saç kesim modelleri bir kaç farklı şekilde uygulanabilmektedir. Katlar ile birlikte kullanılan perçemler bu sezon oldukça popüler akımlardan birisi. Yüz tipine uygun olarak kesilen perçemler ile sezonun trend görünümüne sahip olabilirsiniz. Uzun saçlarda verilen katlarda saçın uzunluğuna göre yoğun kat verilmesi oldukça önemli bir noktadır. Geçişleri belirgin olmayan katlar sayesinde dolgun bir görünüm yakalamanız daha kolay olacaktır. Kat kesiliş saçları dalgalı veya maşalı bir şekilde kullanmak bu sezon doğru saç modellerine sahip olmak adına önemlidir. Doğal görüntüden uzaklaşmadan saça verilen dalgaları yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz.

23 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...