Uzun Küt Saç Modellerini Kim Kullanmalı, Kim Kullanmamalı, Hangi Yüz Tipine Daha Çok Yakışır

Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun küt saç modelleri, modası geçmeyen bir saç modelidir. Kısa küt modele göre daha risksiz ve daha uyumludur. Hemen hemen her saç yapısına uygun bir modeldir. Omuzlarda uzun küt saçlar, ev hanımlarından çalışan bayanlara, öğrencilerden ünlü güzellere kadar çok sayıda kadının severek kullandığı modellerdir.

Uzun Küt S

Uzun küt saç, geçtiğimiz yıllarda da çok sayıda bayanın beğenerek kullandığı saç modelidir. Toplu olarak kullanılabileceği gibi tamamen bırakılmış olarak da kullanılabilir. Çok kısa bir saç modeli olmadığı için bazı topuz modelleri de bu saç kesiminde uygulanabilir. Kolay kullanımı ve şık bir saç kesim modelidir. Bu nedenle ünlü güzeller tarafından da çok sık tercih edilip kullanılan bir saç modeli olma özelliğindedir.

Uzun Küt SKesim Modelleri

Uzun olarak kesilen küt saç kesim modellerinin boyu genel olarak omuz hizasıdır. Omuzdan aşağı uzanan düz kesim saçlar, küt sayılmaz. Dalgalı ya da düz olarak kullanılabilir bu model. Yüz şekli ve saç yapısına göre ön tarafları perçemli ya da kahküllü olarak da kullanılabilir. Kıvırcık saçlarda uzun küt saç modeli, tamamen düz şekilde tek kat olarak kesilip kullanılmalıdır. Dalgalı saçlara sahip olanlar ise perçemlerle ya da sadece düz kesim olarak küt saç modelini kullanabilirsiniz. Düz yapılı saçları olanlar ise kahküllü, perçemli ya da düz kesim olarak bu saç modellerini kullanabilirler.

Uzun Küt Modelleri

Uzun küt saç modelleri dalgalı saçlar için en ideal modeller arasındadır. Dalgalı saçlara hafif şekillendirici sürüp dağıtarak bu saç kesim modelini rahatça kullanabilirsiniz. Uzun küt saç modelleri kıvırcık yapılı saçlarda kullanılıp hafif kabartılarak kullanıldığında aslan yelesi saç modeli ortaya çıkar. Bu saç modeli de küt saç modelleri gibi son yılların trend saç modelleri arasında yer alıyor.

Uzun Küt SModeli

Uzun saç modeli genel olarak her yüz tipine uygundur. Dalgalı ya da dümdüz gelen omuzlara kadar olan saçları kullanırken uygulanan saç rengi tonları da önemlidir. Ten renginiz ile uyumlu tek renk ya da birden fazla rengi uzun küt saç modelleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Uzun küt saç modelleri kime yakışır, sorusunu uygun renklerde olmak şartı ile herkese yakışır şeklinde cevaplayabiliriz.

 
16 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...