Uzun Saç İçin Kesim Önerileri Ve Uzun Saçlılar için Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun saçlar bir yandan avantaj sağlarken diğer yandan dezavantaj sağlar. Uzun saçlar için en havalı saç modelleri katlı uzun saç kesimleridir. Havalı ve hacimli olmalarının yanında kullanımı da kolay olan katlı uzun saç kesimleri ve uzun saçlar nasıl kestirmeli sorusuna cevap olabilecek örnek saç modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Birbirinden özel ve hoş saç modellerini gelin birlikte inceleyelim…

Katlı Uzun Saç Kesimleri

Katlı uzun saçta kesim yapılırken katların yoğun ya da az olması saçın genel yapısı ve rengine bağlıdır. Saçlarınız eğer düz yapıılı ise yoğun katlı uzun saç modellerini kullanabilirsiniz. Dalgalı saç yapısı olan uzun saçlarda katlı kesim olarak belirgin katları olan modeller kullanılabilir. Kıvırcık yapılı uzun saçlarda ise katlı saç modeli olarak az katlı kesim modelleri kullanılmalıdır. Kıvırcık saçların yapısından kaynaklı kabarmaların önlemesi için ara katlar da uygulanabilir.

Kıvırcık Uzun Saç Kesimleri

Kıvırcık ve uzun saçlarınız varsa mutlaka katlı saç modellerini kullanmanız gerekir. Katlı saç kesim modellerinden az katlı ancak kabarıklık önlemek için ara katlı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu uzun katlı saç modellerini saçtan örgü taçla salık olarak kullanabilir. Saçların kıvırcıklarının belirgin olması için çok az miktarda saç şekillendirici kullanılabilir.

Dalgalı Uzun Saç Kesimleri

Dalgalı uzun saçlar kesim modeli olarak katlı kesim kullanılacağı zaman saçın ön kısımlarından çene hizasından ilk kat başlayacak şekilde katlar verilebilir. Saçın arka kısmında ise “U” şeklinde gelen kesim modelleri tercih edilebilir. Bu saç kesim modeli toplu ya da salık saç modelleri ile birlikte çok rahat kullanılmaktadır. Kendiliğinden dalgalı olan saçların katlarının belirgin olması için hafif saç şekillendiriciler ile desteklenmesi gerekebilir.

Düz Uzun Saç Kesimleri

Uzun ve düz saçlarda katlı kesim uygulanacağı zaman hacim vermek için yoğun katlardan yardım alınabilir. Yoğun katları olan ön kısımdan çok fazla kısa bırakılmaya ve arka kısımda da üçgen şeklinde gelen saç modelleri düz yapılı saçlar için idealdir. Uzun saç kesim modelleri salık, toplu ya da topuz olarak kullanılabilir. Yarım toplu ve yarım topuz modelleri de uzun ve katlı düz saç kesimleri ile birlikte çok hoş görüntüler oluşturmaktadır.

 4 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...