Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan

Yayınlanma Tarihi: 28 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun saç kesim modelleri bayanlarda saçınızla yapacağınız modelleri belirlemekte çok büyük bir öneme sahiptir. Saç modelleri uzun bayanlar kısa saçlı bayanlara göre çok daha şanslıdır. Onlarca atkuyruğu ve topuz modeli yapabilirler. Yapacakları örgü modelleri de çok daha dikkat çeker. Bayan uzun saç kesim modelleri önce katlı veya küt olmaları ile incelenmelidir. Her iki saç kesiminin de kendine göre avantajları vardır. Hangisi size çok daha fazla hitap ediyorsa onu tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Uzun saçlı kadınların genellikle küt kesim tercih ettikleri gözünüze çarpmıştır. Saç uzarken bir yandan da kırılır. Saçlarınızın iyi görünebilmesi için saçınızı korumanız gerekmektedir. Katlı saçı korumak küt saçı korumaya göre daha zordur. Katlı saçlar kırılmaya daha açıktır.

Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan 6

Küt saçın tercih edilmesinin bir başka nedeni ise istediğiniz saç modelini rahatlıkla uygulayabilmenizdir. Küt saçlar aynı uzunlukta olduğundan daha güçlü görünürler. Yapacağınız saç modelleri de daha hacimli duracaktır ve modellerini daha rahat belli edebileceklerdir.

Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan 1

Katlı saçın tercih edilme nedeni ise küt saçın sıkıcı bulunmasından kaynaklanmaktadır. Katlı saçla yapılan modeller daha salaş durur. Aradan çıkardığını tutamlar ile daha güzel saç modelleri elde edebilirsiniz. Katlı kesilen saçlar küt kesilen saçlara göre daha alımlı bir hava verirler.

Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan 2

Uzun saçlarla istediğiniz saç modellerini yapabilirsiniz. Atkuyrukları ve topuzlar saçlarınızın uzunluğundan sıkıldığınızda kurtarıcınız olacaktır. Her zaman bakımlı görünmek isteyen kadınlar çok basit modelleri farklılaştırmayı bilmelidir. Basit bir atkuyruğunda saçınızla tokanızı gizleyerek daha iyi görünebilirsiniz. Tarzınıza göre tercih edeceğiniz topuz modeli ile birlikte kıyafetlerinizle daha uyumlu görünebilirsiniz.

Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan 3

Uzun saçları mükemmel gösteren saç modelleri örgü modelleridir. Örgü kadınların kurtarıcısıdır. Çok kötü görünen saçlarınızı adam ederek normal bir gün geçirmenizi de şık görünmenizi de sağlayabilirler. Son dönemin en popüler örgüleri sırtta uzanan hacimli örgülerdir. Bu modelleri yapabilmek için birkaç çeşit örgü bilmek gerekmektedir.

Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan 4

Önü uzun arkası kısa saç modelleri bayanlarda uzun saçlarda tercih edilebilecek bir model değildir. Saç uzun iken bu model kendini gösteremeyecektir.

Uzun Saç Kesim Modelleri Bayan 5

28 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...