Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Yüz şekline göre saç modelleri erkekte de en kadınlar kadar dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Yüz tipine göre saç erkeklerde de seçilen modelin daha iyi durmasını sağlayacaktır. Pek çok insan beğendiği bir modeli yaptırdığında, beğendiği kişideki kadar yakışmadığını görmüştür. Bunun sebebi yüz tipine ve vücut tipine dikkat edilmeksizin saç kesilmesidir. Erkeklerde yüz tipine göre saç modellerinden uzun yüzler için saç modelleri aşağıda anlatılmıştır.Uzun yüzlü erkekler sakallarıyla yüzlerinin şişliğini gizlemeye ihtiyaç duymayacakları için, pek çok saç modelini rahatlıkla hem sakallı hem de sakalsız kullanabilir.

Uzun yüzlü erkeklerin en sık kullandığı saç modeli saçın yanlarını kısa tutarak, ön kısmına şekil verildiği saç modelleridir. Etrafınızdaki pek çok erkekte görebileceğiniz bu saç modeli, aslında uzun yüzü olan erkeklere daha fazla yakışmaktadır. Bu saç modeli çok basit geliyorsa farklılaştırarak size has olmasını sağlayabilirsiniz. Saçın üst kısmı çok uzatılırsa ıslak bir görüntü vererek taranarak arkaya yatırılırsa, ortaya ne kadar güzel bir saç modeli çıktığını göreceksiniz.

Uzun saçlı erkeklerin tercih ettiği en sık diğer saç modeli ise yine yanlarını kısa tutarak üst kısımdaki saçları yana yatırdıkları saç modelidir. Bu saç modeli yüzü uzun ve saçı gür olan erkeklere çok yakışmaktadır. Üstteki kısmın uzunluğu çok önemlidir. Saç uzunluğuna bağlı olarak ortaya birbirinden farklı modeller çıkmaktadır. Üst kısım kısa iken sakalsız kullanımı da hoş dururken, üst kısmın uzun olduğu modeller sakalla kişiye daha çok yakışmaktadır.

Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 1 Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 2 Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 3

Uzun yüzlü erkekler saç modellerini gönülleri daha rahat tercih edebildiği için, değişik saç modelleri ile de bütünleşmişlerdir. Saçlarının tek bir tarafında bir çizgi şeklinde saçlarını kazıtmaları, bazı saç modellerinde enselerindeki saçları kazıtmaları onlarda görülür. Saçlarını kısa kullanmayı seven erkeklerin seveceği bu saç modelinde ense kısmı kazıtılıyor. Saçın kendi de kısa kestirilirken ön tarafı çok hafif kaldırılıyor. Kısa bıyık ve sakalla çok uyumlu olan bu saç modeli, alnı açık olan erkeklere daha çok yakışıyor.

Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 4 Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 5 Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 6 Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 7 Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri 8

18 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...