Uzun Yüzlü Kadınlara Hangi Tip Saç Modelleri Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlar özellikle kadınlar için doğru kullanıldığında çok büyük bir aksesuardır. Doğal olan saç tipi ve rengi kadınların çok hoşuna gitmese de artık her saça uygulanabilen farklı kesimler ve boyalar ile saçları bambaşka bir hale çevirmek ve bu sayede görüntümüzü de değiştirmek mümkün olmaktadır. Saç kesimi için birçok açıdan düşünüp karar vermek gerekir ve bazen bu çok zor olmaktadır. Saç kesiminde dikkat edilecek önemli faktörler ise saçın ince ya da kalın oluşu, kesimin kullanışlı oluşu ve yüz tipidir. Yüz tipi çoğu zaman saçın kesileceğini belirleyen en önemli etmen olmaktadır çünkü yuvarlak yüz, uzun yüz, oval yüz ve kare yüz gibi birçok farklı yüz tipi bulunmaktadır. Bu yüz tiplerinden hangisine sahipseniz buna göre bir saç kesim tarzı seçmelisiniz.

Uzun Yüze Saç Modelleri

Uzun yüze yakışan saç modelleri şüphesiz ki dağınık ve katlı kesilmiş saçlardır. Yüzdeki uzun şekil eğer düz bir model ile kullanılırsa hem daha çok ortaya çıkar hem de daha uzunmuş gibi algılanmasına sebep olur. Bu yüzden özellikle çenede biten önü uzun arkası kısa saç modelleri hangi yüze gider derseniz bu kesinlikle uzun yüzler olur. Dalgalı ya da kıvırcık saça sahipseniz kesinlikle bu kesimi denemelisiniz. Düz saçlara sahip kişiler için de saçın omuz hizasında olması dalgalı kesim için bir avantajdır.

Uzun yüze kısa saç modelleri içinde ise kakül kullanımı önemli yer tutar. Yüz uzunluğunu azaltan perçem ve kaküller kısa saçta olduğu gibi uzun saçta da kullanılabilir. İnce uzun yüze saç modelleri için yalnızca kesim değil saçı at kuyruk şeklinde yukarıdan toplamak da çok hoş olacaktır. Tepeden yapılan sıkı ve yuvarlak topuzlar da günlük kullanım için uygundur.
3 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...