Vak Dalgası Nasıl Yapılır, Saç Modelleri, Makinası, Evde Nasıl Yapılır ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 29 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Geçmişten günümüze gelen saç modelleri arasında yer alan vak dalgası, bu sene ünlü güzellerin saçlarında sıkça yer aldı. En özel davetlerde, en şık kıyafetlere eşlik eden vak dalgası ya da başka bir deyişle parmak dalgası hakkında merak edilenleri gelin birlikte inceleyelim.

Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

1920’li yıllarda daha ince şekilde dalgalandırılarak hazırlanan vak dalgası, günümüzde biraz daha kalın şekilde dalgalandırılarak uygulanıyor. Saçlara daha farklı bir hava katmak, daha göz alıcı bir model vermek için uygulanan bu parmak dalgası, Fransızlara özgü bir saç modelidir. Diğer saç dalgalarından farklı olarak vak dalgası uzunlamasına değil enlemesine yapılır. Diğer dalgalara göre daha belirgindir. Zig zag şeklinde yapısı vardır. Farklı saç aletleri ile bu dalga elde edilebilir.

Vak Dalgası Saç Modelleri

Vak dalgası ile elde edilen saç modellerinin birbirinden farkı kullanılan alete göre dalga yoğunluğu ve saçın boyudur. Kısa saç modellerinde daha hafif dalgalar ile vak saç modelleri hazırlanırken uzun saçlarda daha ince vak dalgası saç modeli uygulanıp kullanılabilir. Vak dalgası saç modellerini uygularken giyilen giyim ürünü ve ortama göre de modeli belirleyebilirsiniz.

Vak Dalgası Makinası

Vak dalgası geçtiğimiz senelerde yeniden popüler olan bir saç modelidir. Bu popüler saç modelinin kolaylıkla uygulanması için saç maşasına benzer aletler tasarlanmıştır. Kalın saç maşalarını andıran vak dalgası maşası ile evde çok kolay bir şekilde bu harika saç modeli hazırlanabilir. Farklı markaların özel olarak ürettiği bu saç maşaları, değişik fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Genel olaraksa vak dalgası makinası fiyatları 100-200 TL arasında değişiklik gösterir.

Vak Dalgası Evde Nasıl Yapılır?

Evde vak dalgası yapımı için vak dalgası maşası kullanılabilir. Eğer bu özel maşadan evinizde yoksa ya da ısı kullanmadan bu hoş saç modelini elde etmek istiyorsanız, pens ile vak dalgası yapabilirsiniz. Bu uygulama öncesinde saçlarınızı güzelce tarayın. Ardından hafif nemli iken saçlarınızı eliniz ve tarak yardımı ile vak dalgası modeline getirin. Dalgayı sabitlemek için penslerden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız saçlarınızı bir gece bekletin ve daha sonra pensleri çıkarın. İşte harika vak dalgalarınız hazır bile.

29 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...