Vak Saç Nedir, Modelleri, Kesimleri, Nasıl Yapılır ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 11 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Vak dalgası, şık saç modellerinde karşımıza çıkan son dönemlerin en beğenilen saç dalgası çeşitlerinden biridir. Salık saçlarda, ya da topuz saç modellerinde bu dalgalara yer verilebilir. Beğenerek kullanılan en güzel ve en zarif vak saç modeli çeşitleri ve bu modellerin hazırlanışı hakkında detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Vak SNedir

Vak saç, bir diğer adı ile parmak dalgası, bu senenin en beğenilen saç modellerinde kullanılmıştır. Ünlü pek çok ismin de beğenerek kullandığı bu saç modeli, son derece basit bir şekilde hazırlanmaktadır. Basit şekilde hazırlanan bu saç dalgasında maşa ya da saç pensi kullanılabilir. Bu saç ürünlerinin yanında parmaklardan da yardım alınıldığı için parmak dalgası ismi alan bu saç modeli, diğer dalgalardan biraz daha farklıdır. Diğer saç dalgaları saç boyunca tutamlara ayrılırken vak saç modeli dalgasında durum enine olarak devam eder.

Vak Saç Modelleri

Vak saç dalgası çok sayıda saç modelinde kullanılabilir. Vak saç dalgası tamamen salık ya da topuz saçlar için idealdir. Vak dalgası olan saçlarda topuz modelleri uygulanmak istendiğinde saçın ön ve yan kısımlarındaki dalgaların bozulmadan kalması sağlanır. Saçın arka kısmında ise istenilen topuz modeli uygulanabilir.

Vak SKesimleri

Vak saç kesimi düz, az katlı saç kesimleri olabilir. Yoğun katlı saç modellerinde bu saç dalgasını hazırlamak ve kullanmak zordur. Ayrıca kısa saç modellerinde de vak dalgası uygulaması yapılamaz.

Vak  SNasıl Yapılır

Bir dalga çeşidi olan vak saça şekil verme aşamasında kullanılan aletlere göre iki şekilde yapılır. Maşa ile vak dalgası yapmak için orta kalınlıkta bir maşadan yardım alınabilir. Bu dalgalar için saç uzunlamasına değil, enlemesine maşaya sarılır ve hazırlanır. Saç pensi ile hazırlanan vak dalgasınde ise dalgalara parmaklar ile şekil verilir ve pensler ile dalgalar sabitlenir.

Vak Saç Kimlere Yakışır 

Vak saç modelleri sarı ya da kumral saç tonlarına sahip bayanlarda daha hoş duruyor. Dalgayı tamamen belli eden bu renkler, yoğun olduğunda göz kamaştıran bir güzellik ortaya çıkması sağlanıyor.

 


11 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...