Vesikalık Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Seçebileceğiniz Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 19 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Resmi belgeler, yaka kartları, resmi cüzdanlar gibi önemli yerlerde sadece yüz kısmının yer aldığı fotoğraflar kullanılır. Vesikalık fotoğraf ismi verilen bu fotoğraflarda güzel çıkmak için o gün uygulanan saç modelleri çok önemlidir. Resmi belgelerinizde ya da cüzdanlarınızda sizi temsil eden vesikalık resimlerde güzel çıkmak için kullanabileceğiniz yüze göre saç modelleri ve yüz şekline göre saç kesim modelleri konusunu örnekler ile ele aldık.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanlar, yüzlerindeki bu yuvarlaklığın önüne geçmek için üstten hafif kabarık saç modellerini tercih etmelidir. Tepeden kabarık olan bu saçlar, ortadan ayrılarak kullanıldığında yüzün daha uzun görünmesini sağlar.

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kalp yüz tipine göre saç modelleri seçilirken alın ve çene kısmına dikkat edilmesi gerekir. Alın bölgesindeki açıklığın kapatılması için yandan perçemli ya da kahküllü saç modelleri tercih edilmelidir. Uzun ya da orta boy saç modelleri çene detayını dengelemek için daha idealdir.

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz şekilleri arasında en şanslı yüz şeklidir. Oval yüz şekline sahip bayanlar istedikleri her saç modelini kullanmakta serbesttir. Yüz hatlarını tamamen saklasalar da tamamen meydana çıkarsalar da ortaya çok hoş görüntüler çıkacaktır.

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Uzun yüzlerde dengelemek için alın kısmı kahküllü uzun ve düz saç modelleri kullanılabilir. Kaş üzerine kadar uzanan tam kahküller yüz uzunluğunu biraz daha kısaltır ve denge sağlar. Saçların uzun ve katlı olmayan düz model olması gerekir. Katlı uzun saç modelleri uzun yüzlerin daha uzun görünmesine neden olabilir.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kare yüz şekline sahip bayanlar, yüzlerinin kenar hatlarını yumuşatmak için kısa saç modellerini kullanabilirler. Kare yüz şekline göre bayan kısa saç modellerinn tamamı yüz hatlarının yumuşamasını sağlar. Özellikle bob saç modelleri tercih edilebilir.

Düz  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Düz yüz şekline sahip bayanlar istedikler her saç modelini kullanabilir. Yüzlerinde dikkat çeken her hangi bir nokta olmadığı için rahatlıkla beğendikleri saç modelini uygulayıp kullanabilir.
19 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.