Yaz için Yapımı Kolay Saç Modelleri: Kendinize Uygun Saç Modellerinden Birini Seçin

Yayınlanma Tarihi: 7 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Yazın en sıcak günlerinde bozulmadan rahatsızlık vermeden kullanılabilecek çok sayıda saç modeli vardır. Bu saç modelleri, saçların uzunluğu ve genel yapısına göre seçilip kullanılabilir. Yaz için kolay saç modelleri ve bu modellerin kullanılışları hakkında detayları yazımızda sizlere aktarmak istedik.

Yaz İçin Yapımı Kolay Uzun Saç Modelleri

Uzun saçlar, yaz aylarında bakımı ve kullanımı en zor saçlar diyebiliriz. Güzelliği göz kamaştırsa da şekil verilmesi ve verilen şekilin uzun süre korunması zor olan bu saç modelleri, en rahat toplu şekilde kullanılıyor. Tepeden toplanan spor bir atkuyruğu ya da balerin topuzu, yazın uzun saçlar için en ideal saç modellerindendir. Bu saç modellerini kullanacağınız yere ve giyim ürünlerinize göre dağınık topuz, örgülü atkuyruğu şeklinde çeşitlendirebilirsiniz.

Yaz İçin Yapımı Kolay Kısa Saç Modelleri

Yaz için kısa kolay saç modelleri de mevcuttur. Kısa saç kesim modellerinin yazın şekillendirilmesinde yarım topuz ya da yarım örgülü saç modelleri tercih edilebilir. Saçın yanlarından ve biraz da üst kısımlarından alınarak yapılan minik topuzlar, geçtiğimiz yaz sezonuna damgasını vurmuştu.

Uzun saç modellerinde de kullanılan yarım topuzların kısa saçlarda kullanımında alttan bırakılan salık yerlere hafif dalga verilerek daha hareketli ve daha havalı bir saç modeli ortaya çıkması sağlanabilir. Benzer şekilde topuz yerine saçın her iki yanından örgüler yapılarak hazırlanan yarı toplu saç modelleri de yaz için idealdir ve rahatlıkla kullanılabilir.

Yaz İçin Yapımı Kolay Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar için uygun model bulmak zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Yoğun kıvırcık ve kabarık olan saçlar için en kolay yaz saç modelleri tam topuz modelleridir. Sıkıca toplanan bir atkuyruğunun ardından uygulanan bu topuz modellerinde örgülerden de destek alınabilir. Örgülerle ya da saçın burgulanması ile kabarıklığının önüne geçilerek çok hoş ve yazın serin tutan saç modelleri hazırlanıp kullanılabilir.

Yaz İçin Yapımı Kolay Düz Saç Modelleri

Yazın kolay saç yapımı şüphesiz ki düz saçlar ile hazırlanan modellerdir. Düz saçlar için yaz saç modeli seçerken uzunluğunu göz önüne alabilirsiniz. Çok uzun saçlar için tekli ya da ikili topuz ve örgü modelleri idealdir. Kısa ya da orta boy düz saçlar içinse yarı toplu ya da sadece önden çok az bir kısmının toplandığı modeller idealdir.

7 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...