Yeni Sezonun En Trend Saç Modeli: Platin Sarı Bob Saç Trendi

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yılların en popüler saç modelleri arasında bulunan bob saç modeli havalı ve modern görünümü ile uzun yıllardır zirvedeki yerini korumaktadır. Kısa saç kullanmak fakat bu konuda risk almak istemeyen bayanların öncelikli tercihleri arasında bob saç kesimi bulunmaktadır.

Bu sezon platin sarısı saç renginin de trendler arasında olması sonucunda, platin sarı bob saç modelleri hızlı bir yükselişe geçmiş durumda. Havalı bir kısa saç modeline sahip olmak isterseniz platin sarısı bob saç modeli ile bu isteğinize ulaşabilirsiniz.

Platin Sarı Bob Saç Trendi

Bob saç uzun yıllardır her yaştan bayanın tercih ettiği bir saç modelidir. Havalı görünümünün yanı sıra rahat kullanım yönünden de oldukça avantajlıdır. Bu sezon ünlü bayanların başlattığı platin sarı bob saç trendi hızla yayılmaya devam ediyor. Platin sarısı saç biraz iddialı olduğu için bu saç rengini seçecek olan bayanların dikkatli olması gerekiyor.

Platin sarısı saç çok dikkat çeken bir saç rengi olmasının yanı sıra cildi cansız ve mat da gösterebilir. Bu nedenle bu saç rengini kullanan bayanlar cilt bakımı ve makyaja özen göstermelidir. Özellikle de bob saç gibi havalı bir saç modelinde platin sarısı tercih ediliyorsa saç ve cilt bakımı son derece önemlidir.

Platin Sarı Saç Nasıl Elde Edilir?

Platin saç rengi elde etmek biraz zordur. Saçlarını platin rengi yaptırmak isteyenlere tavsiyemiz bunu kuaförde yaptırmalarıdır. Saçlara bu rengin verilmesi için ilk olarak saç rengi açılmakta ve sonrasında saçlara platin saç boyası uygulanmaktadır. Saç rengi koyu olan bayanların saçlarını platin sarısına çevirmek daha zor olduğundan bunu kuaförde yaptırmak gerekmektedir.

Saçların boyanması esnasında uygulanan açma işlemi nedeni ile saçlar yıpranacağı için boyama sonrasında saçlara özel bir bakım uygulanmalıdır. Ayrıca platin sarısı saç renginin canlı ve güzel görünümünü koruyabilmesi için uygun saç bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Bob Saç Kesimi

Bob saç kesimi son yılların en popüler kısa saç modellerinden birisidir. Siz de saçlarınızda modern ve havalı bir görünüm istiyorsanız yüz şeklinize uygun bir bob saç kesimi tercih ederek bu isteğinize ulaşabilirsiniz. Bob saç modelinin biraz uzun hali olan lob saç modeli saçlarını kısa kestirmek istemeyen bayanlar için oldukça uygundur. İnce telli saçlarının daha havalı ve dolgun görünmesini isteyen bayanlar ise katlı bob saç kesimlerini tercih edebilirler.
12 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...