Yeşil Gözlüler İçin Saç Renkleri: Yeşil Gözlü Bayanlar Hangi Saç Renklerini Kullanmalıdırlar?

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Yeşil gözler, nadir bulunan ve çok özel olan gözlerdir. Bu göz rengine sahip bayanlar, koyu ve açık yeşil gözlü olarak iki grupta ele alınabilir. Özellikle saç rengi seçiminde mutlaka gözlerin koyu ya da açık tonlu olmasına dikkat edilmesi ve seçimin buna göre yapılması gerekir. Merak edenler için Yeşil göz saç rengi modelleri ve cilt tonlarına göre yeşil göz saç rengi seçimlerini konumuzda ele aldık.

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Soğuk cilt tonuna sahip yeşil gözlü bayanlar, saç rengi seçerken cilt tonlarını canlandıracak bir renk seçmelidir. Cilt tonu soğuk olan ve saç rengini de soluk renklerden yana tercih eden bayanlar makyajsız olarak dışarı çıktıklarında son derece solgun ve hasta gibi bir görüntüleri olur. Bu görüntüye sebep olmamak için mutlaka sıcak tonların kullanılması gerekir. Örnek olarak kızıl ve açık kahve tonları yeşil gözlü soğuk cilt tonuna sahip bayanlar için idealdir diyebiliriz.

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Sıcak cilt tonuna sahip yeşil göze saç rengi seçimi için çok uçlarda olmamak şartı ile açık ve koyu tonların her biri uygulanabilir. ancak çok açık ya da çok koyu saç rengi tonları, sıcak cilt tonunda yapay bir görüntü oluşturabilir. Bu da hoşunuza gitmeyen bir görüntü ve hüsranla sonuçlanan bir saç rengi değişikliği demektir. Yine de çok açık ya da çok koyu renk tonlarını kullanmak isterseniz omre ya da ışıltılı saçları tercih edebilirsiniz.

Nötr Cilt Tonuna Sahip Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Nötr cilt tonuna sahip yeşil gözlüler için saç rengi seçimi yaparken gözdeki yeşil rengin tonuna uygun saç rengi seçilebilir. Örneğin açık yeşil gözler için sarı ve kızıl tonları koyu yeşil gözler içinse kahve ve kumral tonları ideal saç renkleridir. Gözlerin rengini ön plana çıkaran bu saç renklerini cilt renk tonunuza uygun şekilde seçip kullanabilirsiniz. Eğer kendiniz saç rengi seçimi konusunda bir karar alamıyorsanız bu konuda profesyonel yardım almayı tercih etmelisiniz.

 


7 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...