Yıllardır Modası Geçmeyen Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 16 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


İnsanların doğalarında bir fark yaratma arzusu bulunmaktadır. Normalin dışında olmak, dikkat çekmek insanların hoşuna gider. Arkası kısa önü uzun, asimetrik saç kesimi de dikkat çekici bir saç kesimidir. İlk çıktığı dönemde çok popüler olan bu saç kesimi zaman geçtikçe biraz daha kullanılabilir hale gelmiştir. Pek çok ünlü ismin kullandığı bu saç kesimi bazı saç tiplerine özellikle çok yakışmaktadır. Önü uzun arkası kısa saç modeli Hazal Kaya ile Türk halkının özendiği bir saç modeli haline gelmiştir? Önü uzun arkası kısa saç modelleri kime yakışır?

Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modelleri

Önü uzun arkası kısa saç modelleri, kısa saçta dikkat çeken saç modelleridir. Uzun saçta bu saç kesimin varlığı çok belli olmaz. Olsa da göze hitap eden bir görüntü oluşmaz. Bu saç modeli özellikle gençlik yıllarında olan kadınlara çok yakışmaktadır. Kendini genç hisseden, dinamik görünen pek çok kadın bu saç kesimini kullanabilir.

Önü uzun arkası kısa saç modeli ilk olarak düz saçlarla uyumlu olduğu iddia edilerek kullanılmıştır. İyi bir kuaförde hafif bombeli kesilen saç düz bir şekilde kullanılabilir. Ancak son yıllarda düz saça göre çok daha fazla uyum gösteren bir saç tipi olduğuna dikkat çekilmiştir.

Önü uzun arkası kısa saç modeli kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kadınların daha fazla sempati kazanmasını sağlamıştır. Asimetrik duruşu normalde sert bir görüntü verirken, kıvırcık ve dalgalı saçlarda sadece daha havalı bir görünüm elde edilmesini sağlamıştır. Pek çok ünlü ismin saçlarını maşalayarak kullandığı bu model bir anda kullanışlı bir hal almıştır.

Önü uzun arkası kısa saç modeli özel günlerde üst kısmı açık olan elbiselerle büyük bir uyum gösterebilir. Özel günlerde düz saç modeli de tercih edilebilir. Dalgalı veya düz tercih edilecek olması katılacağınız ortama ve elbette elbisenize bağlıdır.

Önü uzun arkası kısa saç modellerinin dalgalı kullanımı daha büyük yaşlardaki kişilerin de bu saç kesimini kullanmasını sağlamıştır. Çünkü bu saç modeli ile bu saç tipinin uyumu sempati yaratmaktadır.16 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...