Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek

Yayınlanma Tarihi: 9 Mayıs 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Erkeklerde saç kesimleri saç modellerini belirleyen şeylerdir. Saç kesimleri de her erkekte diğerinde durduğu kadar başarılı durmaz. Bunun nedeni yüz tiplerinin değişsinden kaynaklanmaktadır. Her yüz tipini avantajları ve dezavantajlı vardır. Saç kesimleri konusunda dikkatli olunursa saçın dezavantajları gizlenebilir ve avantajlar göz önüne çıkarılabilir. Yuvarlak yüz erkek saç modellerinde dikkat edilmesi gereken yüz hatlarını gizleyebilmektir. Yüz hatlarının özellikle köşeleri gizlenebilirse yuvarlak görüntü kaybolur.

Yuvarlak yüzlü erkek saç modellerinde, saç modelleri ile birleşmiş bir sakal modeli önemli rol oynar. Saç, yüzün üst kısımlarını gizlerken; sakal da yüzün alt kısmının şekillenmesini sağlar.

Erkek saç modelleri yuvarlak yüzlü kişilerde Amerikan kesim ile ön plana çıkar. Amerikan kesim aslında her yüz tipine sahip erkeğin kullanabileceği bir saç kesimidir ancak işlevsel olarak bakıldığında yuvarlak yüzlü erkekler için biçilmiş bir kaftandır. Saçın yan kısımlarının kısa olduğu ve üst kısımlarının uzun olduğu bu saç modelinde, saçın yanlarının kısa olması saçı yanlardan arkaya çeker ve yüze odaklanmasına engel olunur. Saçın üst kısmının uzun olması ise yüzü yukarıya çeken bir hiledir. Saçın yukarıya doğru hacimli bir şekilde şekillendirilmesi, sakallarında da saça uyumlu bir şekilde kesilmesi yüz hatlarının gizlenmesini sağlar.

Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 1 Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 2

Erkeklerde uzun saç modelleri çok rastlanan bir şey olmasa da aslında yuvarlak yüzlü erkeklerin tercih edebileceği bir saç modelidir. Erkeklerde saç uzunlukları genellikle yüz hizasındadır. Yüz hizasında olan saçlar, kadınlardaki mantıkla yüzü bir bütün olarak göstermektedir. Erkeklerde de yüzün yanlarının tamamını kapatabilecek bir saç modeli, çene hizasında kesilir yüz bir bütün içerisinde uzun bir görüntüye kavuşmuş olur. Uzun saç modellerinin de olmazsa olmazı sakaldır. Yüz dört bir yandan çevrelendiğinde yüzün şekilli görünmesi sağlanmış olmaktadır.

Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 3 Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 4

Yuvarlak yüzlü erkeklerin en büyük şansları sakaldır. Sakal yüzü şekilli gösterecektir. Sakalın işlevi saç modelleri ile desteklenmelidir. Yuvarlak yüzlü erkeklerin kesinlikle kaçınması gereken saç modeli kazıtılmış saç modelidir. Yüzün tamamının açıkta bırakıldığı saç modelinde yüzün yuvarlaklığı tamamen gözler önüne serilecektir.

Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 5 Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 6 Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek 7

9 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...