Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 15 Mayıs 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bir saç modelinin, bir kişide mükemmel bir şekilde durabilmesi kişinin yüz tipine uygun bir saç kesimi yapılmasına bağlıdır. Yüz tipinin sevilen yanlarının öne çıkarılması, sevilmeyen yanlarının gizlenebilmesi için kesilen saç, çabasız güzelliği de beraberinde getirecektir. Yuvarlak yüze kısa saç modelleri 2015 yılında ve 2016 yılında benzer modellerdir. Bir önceki yılda olduğu gibi, yuvarlak yüze kısa saç modelleri 2016 yılında da çene hizasından başlayan katlı kesim ile ön plana çıkarılmıştır. Ancak yuvarlak yüze kısa saç modelleri 2017 yılında dünyada trend olan bambaşka bir saç kesimi olan Bob saç kesimi ile birleştirilmiştir.

Yuvarlak yüze kısa saç modelleri bayanlarda, yüz hatlarını ortaya çıkaracak şekilde planlamalıdır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınların sıkıntısı yüzlerinin şişkin görünmesidir. Bu şişkin görüntünün kaybolması ve yüz şeklinin biraz daha belirgin olabilmesi için tercih edilen saç modellerinin ortak bir çıkış noktası vardır.

Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 1 Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 2

Yuvarlak yüze kısa saç modellerinin küt ve katlı kesim olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Küt kesim, dünyada ünlü olan Bob saç kesimidir. Bob saç kesimi, çene hizası ile omuz arasında bir uzunluğu sahip olan katlı saçı temsil etmektedir. Bu saç kesimin yuvarlak yüze sahip kişilere önerilmesinin nedeni saçın aynı boyda, çeneye kadar yüzü kapatmasıdır. Saçın yüzü kapatması, yüzü biraz daraltacaktır. Saçın aynı boyda saçlarla daraltılması yüzün biraz daha uzun görünmesini sağlayacak olan ayrıntıdır.

Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 3 Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 4

Yuvarlak yüze yıllardır yakıştırılan bir başka saç modeli ise özel bir katlı kesimdir. Katlı kesim saçlarda, kişinin katları kişi nereden isterse oradan başlar. Yüz hatlarını bilen bir kadın, kısa bir katla başlayan saç kesiminin saçı daha hacimli gösterdiğini bilirse, bu kesimden uzaklaşabilir. Çünkü saçın hacimli görünmesi yüzünün daha yuvarlak görünmesini sağlar. Bunun yerine çene hizasından başlayacak olan bir kat, ‘v’ şeklinde omza kadar devam ederse yüz kısıtlanmış olur. Yüz, her iki taraftan aynı boyda saçlarla kısıtlandığında daha uzun görünür. Küt veya katlı bir kesim tercih etmek tamamen kişinin tercihidir.

Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 5 Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 6 Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 7

15 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...