Yüz Şeklinize Uygun En Kullanışlı Uzun Saç Modelleri ve Saç Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun saç kısa saça göre daha kullanışlı kabul edilir. Bunun sebebi uzun saça uygulanabilecek çok daha fazla saç modeli olmasıdır. Yoksa kısa saç kesimlerini şekillendirmek çok daha kısa zaman alır. En kullanışlı uzun saç modelleri, boyu bel boşluğunun biraz üzerinde olan saç modelleridir. Çünkü bu boydan daha uzun olan saçlar genellikle yıpranmış olur. Yıpranmış saçı kullanmak, saçın iyi görünmesini sağlamak oldukça zordur. Bu nedenle en uzun saç modelleri çok da tercih edilmez.

En Kullanışlı Uzun Saç Modelleri

Saç modelleri uzunlaştıkça yapılacak olan saç modeli arttığı için daha kullanışlı hale gelecektir. En ideal saç uzunluğu bel boşluğunun biraz üstünde olan saç uzunluğudur. Bunun nedeni bu saç boyu kesimi hala belli edebilir. Çok fazla yıpranmamıştır ve her şekle sokması kolaydır. Bu saç boyunda yapılacak olan saç modelleri gösterişli durmaz ve rahatlıkla kullanılabilir.

Uzun saç modellerinin en kullanışlıları küt saç kesimine sahip saç modelledir. Uzun katlı saç modelleri ile özellikle örgü saç modellerini yapmak zordur. Kısa saçlar sağdan soldan çıktıkları için yapmak istediğiniz saç modelini yeterince güzel yapamamanıza neden olur. Küt saçlarda bu problem yoktur. Küt saçlar genellikle daha hacimli olduklarından yapılan saç modelleri daha güzel durur. İnternette görülen pek çok örgü modeli, küt saçlara uygulanmıştır. Bu nedenle hacimli dururlar. Bu da onları daha da dikkat çekici yapar.

Severek kullanılan bir başka saç modeli ise saçın önlerinin katlı arkasının küt olduğu saç modelidir. Küt saç kesimi bazı kadınlar tarafından çok sıkıcı bulunur. Saçın biraz harekete ihtiyacı olduğunu düşünen kadınlar bu saç kesimini çok rahat kullanırlar. Saç önden oldukça çekici görünür. Saçın sırtta kalan kısmının küt olması saça uygulanabilecek olan saç modeli sayısını arttırır. Pek çok kadın bu saç kesimi ile istediği her saç modelini uygulayabilir. Öndeki kısa saçlarından çıkardığı birkaç tutam ile birlikte çok daha rahat bir görünüme kavuşabilirler. Yaptıkları saç modellerini bu şekilde daha doğal ve bohem kılabilirler.

 
13 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...