Yüz Tipine Göre Saç Modelleri: Yüz Şekline Göre Doğru Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır

Yayınlanma Tarihi: 12 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç modeli seçerken en doğru tercihi yapabilmek için sezonun trendleri kadar yüz tipi de dikkate alınmalıdır. Aksi halde en havalı saç modeli bile etkili olmayabilir. Saç modeli konusunda sadece bayanlar değil erkekler de aynı özeni göstermelidir. Erkeklerin saç modeli dış görünüş açısından çok önemli olduğundan beyler de bu konuda dikkatli olmalılar. Yüz şekline göre saç kesimleri nasıl olmalı? derseniz ilk olarak yüzünüzün şeklini incelemeli ve hangi yüz tipine sahip olduğunuzu tespit etmelisiniz. Bu tespitten sonra saç modeli konusunda seçim yapmanız daha kolay olacaktır.

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri Erkek

Günümüzde beyler de bayanlar kadar dış görünüşüne önem verdiği için doğru saç modelini seçmeye dikkat ediyorlar. Biz de erkek yüz tipine göre saç modelleri konusunda doğru bir tercih yapabilmeniz için bu konuda bazı öneriler verebiliriz. Yuvarlak yüz tipine sahipseniz yüz hatlarınızı dengelemek için arkalar kısa, önler biraz daha uzun olan saç kesimlerini tercih edebilirsiniz. Bu tür modellerde saçları havaya kaldırarak yüz hatlarınızı dengeli hale getirmeniz mümkün. Yüz tipiniz kare ise yanlar kısa, üstler biraz daha uzun olan kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun bir yüzünüz varsa kahküllü saç kesimleri ve geniş favoriler size uygundur

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri Bayan

Kadın yüz tipine göre saç modelleri konusunda birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Kare yüz tipine sahipseniz sizin için en ideal saç modelleri bob, küt kesim, katlı saç modelleri ve orta boy asimetrik saç kesimleridir. Üçgen bir yüz şekliniz varsa tercihinizi dalgalı ve katlı saç kesimlerinden yana kullanabilirsiniz. Uzun yüz tipine sahip bayanlar ise uzun ve düz saçlar yerine, dalgalı ve orta boy uzunlukta saçları tercih ederek yüz hatları arasındaki orantıyı dengeleyebilirler. Bu yüz tipine en çok yakışan saç modelleri arasında bob saç modeli ve kahküllü saç kesimleri ön plana çıkmaktadır.

Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri

Yuvarlak yüz tipine göre saç modelleri seçmek konusunda zorlananlar olabilir. Bu tip bir yüz şekliniz varsa yüzünüzün daha ince ve uzun görünmesi için saçlarınızı ortadan ayırabilirsiniz. Uzun iri dalgalı saçlar ve çeneden başlayan katlı saç kesimleri ise hayal ettiğiniz gibi bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Oval Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Oval bir yüz tipine sahip olanlar saç modelleri açısından oldukça şanslıdır çünkü neredeyse her saç modeli oval yüze yakışır. Bu gruba giren bayanlar ve beyler oval yüz tipine göre saç modelleri seçiminde bu avantajı kullanabilirler.

 

11 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...